Skocz do zawartości
Mario

Mighty RolePlay - Oficjalny START 10.11.2019 (NIEDZIELA - 20.00).

Rekomendowane odpowiedzi

start.png

Tak jest, dobrze widzicie - oficjalny start Mighty RolePlay zbliża się potężnymi krokami, bo to już 10 listopada 🙂 Skoro więc macie jakieś plany na ten dzień i konkretną godzinę - przełóżcie je. Bądźcie razem z nami i zacznijcie historię swojej postaci właśnie u nas. Pierwotne plany oficjalnego otwarcia wahały się między końcówką października a początkiem listopada, jednak kilka kwestii organizacyjnych nie do końca udało się zrealizować tak jak chcieliśmy, dlatego nastąpiła mała obsuwa - jednak sądzimy, że nie jest chyba tak tragicznie, co? 😉

W między czasie zrobimy szybkie i krótkie beta testy wydajnościowe. Nie będziemy jednak robić obszernych oficjalnych beta testów, gdyż zazwyczaj kończą się one na jednym - zwykłym odwalaniu a błędy tak czy inaczej nie zostają wyłapane podczas takiej rozgrywki. Postawimy więc raczej na DEBUG MODE przez pierwsze 2 godziny rozgrywki po starcie serwera. Oznacza to, że system będzie monitował każdą niedokładność w kodzie gry i podwał nam o tym informacje w odpowiednich logach. W krytycznych sytuacjach, w których wystąpią błędy utrudniające rozgrywkę będziemy szybko naprawiać błędy i wykonywać restart serwera (choć mamy nadzieję, że takie się nie wydarzą). Po tych 2 godzinach zwyczajnie wyłączymy tryb debugowania i będziecie mogli dalej swobodnie prowadzić swoją rozgrywkę. Warto dodać, że restarty będą zapisywać Waszą pozycję - a po nich będziecie wracać na nią jakby nigdy nic się nie stało (to samo tyczyć się będzie Waszych ostatnio używanych pojazdów). Liczymy na frekwencję, choć każda liczba graczy nas zadowoli. 🙂

START MIGHTY ROLEPLAY - 10.11.2019 - 20:00

 


 

zarobki.png.c4d1203a186b4119d22890174b0b44a2.png

Po takiej (zapewne bardzo dobrej) informacji dla Was, nie może jednak zabraknąć kilku informacji o naszych panelach, nad którymi pracowali w pocie czoła nasi Webdeveloperzy. Jesteśmy z nich bardzo dumni, gdyż jest to naprawdę bardzo funkcjonalne i ułatwiające nam wszystkim życie narzędzie. Takie szczegóły jak widać wyżej to jedna z kluczowych informacji, które każdy lider grupy, czy nawet sam pracownik chce wiedzieć. Każdy szczegół o Waszych finansach będzie ładnie przedstawiony, przez co Wasze zakupy mogą być lepiej rozplanowane.

mozliwosci_handlowe.png

Każde przedsiębiorstwo musi mieć jakiś wykres swoich możliwości handlowych, dlatego u nas wszystko będziesz miał po kontrolą. Zobaczysz limit wykorzystanych produktów do zamawiania, o których pisaliśmy w tym newsie. Oczywiście każdy typ grupy ma swoje przedmioty przypisane na stałe, które są dostępne już w momencie ustalania typu grupy, jednakże, administrator z uprawnieniami do przedmiotów posiada w swoim zakresie dostęp do panelu, w którym może w każdym dowolnym momencie przypisać taki produkt do zamawiania dla konkretnej grupy, mogąc narzucić limit, bądź nie. Jest to bardzo elastyczny system i z pewnością bardzo funkcjonalny jeśli chodzi o świat biznesu (i nie tylko!). Wystarczy odpowiedni ticket - a unikalna restauracja np. z owocami morza, będzie naprawdę unikalna. 🙂

transakcje.jpg

Logi transakcji są również bardzo funkcjonalnym narzędziem i z pewnością mocno rozbudowanym. Lider grupy będzie mógł zerknąć i dowiedzieć się wszystko na temat pieniędzy, które znajdują się na koncie. Nic nigdy nie może wyparować bez śladu. Zarówno kapitał grupy jak i budżet będzie logowany. Jako, że w panelu grupy mamy flagę zarządzania kapitałem - to lider powinien wiedzieć co dzieje się z jego pieniędzmi i kto odpowiada za zmianę tych wartości. To oczywiście przyda się także administracji, w razie wątpliwości co do rzetelności prowadzenia firm niektórych osób. 😛

wyplatka.jpg.f156062aab81dec258c48e539be8009a.jpgNastąpiła zmiana przy wyświetlaniu informacji o postaci. Znajdziecie tam między innymi wypisek o wypłacie. Dzięki temu będziecie mieli pewność, kiedy możecie wejść na serwer i odebrać wypłatę. Zostało to tak wykonane, by każdy dbał o swoje finanse w większym stopniu. Nie martwcie się jednak - jeśli nie wejdziecie do gry na czas wypłata wcale nie przepadnie, możecie to zrobić nawet tydzień później a i tak otrzymacie pieniądze, na które zapracowaliście w tamtym okresie. W sytuacji, gdyby lider przypadkiem usunął Was z grupy, to spokojnie - po przywróceniu do grupy Wasza służba i tak jest naliczona.

 


 

O Gamemode słów klika...

Skrypt gry u nas jest bardzo rozbudowany i sami nie mamy czasem pojęcia nawet o czym pisać. Niektóre rzeczy są po prostu oczywistością i głupio jest nam o nich informować, wolelibyśmy jednak, byście to Wy sami ocenili nasz gamemode i wdrażali się w niego z pełnią smaku i sycili na bieżąco poznając nowinki. Oczywiście jednak, by Was trochę podsycić przed startem, opiszemy kilka rzeczy... 😉

waga_items.png

W 100% działający system wag jest naszym kolejnym fajnym osiągnięciem. Nigdzie go nie ma, gdyż zawsze powodował problemy, bugował się na różne sposoby, czy w ogóle utrudniał grę. U nas on istnieje i to w pełni działający, tylko w minimalnym stopniu inaczej niż zazwyczaj. Udźwig postaci na początku gry to 7kg (można to zmienić ćwicząc na siłowni). Z tym, że dopiero po przekroczeniu jej, skrypt nie pozwoli Wam już nic więcej podnieść - przez co będziecie musieli swoje najcięższe przedmioty zostawić w domu, lub w schowku pojazdu. Niedorzeczne było to, że ludzie nosili przy sobie po 10 sztuk najcięższych broni, chowali po torbach itp. Nie mogło to tak u nas zostać.

Znowu aktorzy...

Tak, znowu o nich napiszemy. Jednak tym razem to tylko mała, ciesząca oko rzecz. Takie teraz są czasy SAMP i bez aktorów niestety, nasz serwer nie byłby nowoczesny i na topie. 🙂

aktor1.png.10a1757bf56db1c428f22b5f78ca9a78.pngPisaliśmy wcześniej o możliwości wpisania dowolnego tekstu wymawianego przez aktora, jednak nie wspominaliśmy o możliwości jego formatowania, co fajnie przekłada się na grę. Przykład?

aktor2.png.e2b4477c96c2e76b0df4ad926607ef75.pngaktor3.png.be430acb7d072a9b63c62bc645e6e058.png

Administracja będzie to wykorzystywać do tworzenia dynamicznych misji dla nowych postaci (i nie tylko). Jednak udostępniamy to także dla Was. Ufamy Wam i liczymy, że nie będzie to błędnie wykorzystywane. Oczywiście taki aktor może zostać łatwo i szybko usunięty przez odpowiedniego administratora z uprawnieniami do aktorów, a jego właściciel ukarany, jeśli będzie to konieczne.

Przyciemnianie szyb w pojazdach

Nie mamy pojęcia, czy gdzieś to było, jednak u nas jako akcesoria do pojazdu możecie zamontować także przyciemnione szyby, które bardzo mocno zmniejszają odległość widoczności nicku postaci siedzących w pojeździe. Trzeba bardzo blisko podejść do pojazdu, by zauważyć kto w nim siedzi. Jest to kolejny atut naszych możliwości (i umiejętności), których raczej nigdzie indziej nie doświadczyliście.

Indywidualne ukrywane opisów i nicków postaci

Bardzo przydatna rzecz jeśli chodzi o robienie zrzutów ekranu, nagrywanie filmów czy innych tym podobnych sytuacji. Każdy może swobodnie ukryć nicki lub opisy wszystkich postaci znajdujących się w pobliżu. Dla słabszych komputerów będzie to też dobre rozwiązanie przy większych skupiskach graczy. Oczywiście w każdej chwili można to przywrócić komendą /tog [opis / nick]. Opisy osób z kontem premium nie zostaną ukryte (o tym niżej!).

O czym tu więcej pisać? Przekonajcie się sami w grze, co możemy zaoferować. Mamy jeszcze bardzo dużo pomysłów na aktualizacje skryptu gry i po prostu nie możemy Wam dać wszystkiego na raz. 🙂

 


 

Konto premium

Również od dziś chcemy otworzyć dla Was możliwość finansowego wsparcia projektu, na rzecz utrzymania serwera gry jak i strony WWW. W zamian dostajecie pewne przywileje w grze (całkowicie nie ingerujące w rozgrywkę IC) i na forum. Na tą chwilę oferujemy jedynie zakup konta premium. Być może w przyszłości zmieni się to na coś więcej, choć na razie nie ma co do tego większych planów. Nie chcemy za bardzo utrudniać i wolimy mieć wszystko w jednym miejscu.

giphy.gif

Takim małym gifem rozpoczniemy opis możliwości premium. Jako, że chcemy być zawsze o krok do przodu względem otaczającej nas konkurencji, wprowadzamy zawsze coś lepszego niż jest to gdzieś indziej. Taka nasza natura. 😉

Dlatego użytkownik konta premium będzie mógł wgrać obrazek swojej postaci do podglądu dla innych - jednak oferujemy dodatkowo możliwość wgrywania GIF'a w to miejsce. Można to wykorzystać na różne sposoby. Wiemy, że jesteście kreatywni i czekamy na nowe wizerunki Waszych postaci.

Ważnym dodatkiem, o którym warto wspomnieć jest także możliwość dodania "tytułu" Waszej postaci, który zobaczą wszyscy podglądający postać. Twoja postać ma jakąś ksywkę? Dopisz ją pod nickiem.

 

premium.png

Szczegóły usługi zauważycie w zakładce premium. Tam też doładujecie swój portfel, z którego swobodnie możecie korzystać w każdej chwili (pod warunkiem, że nie jest pusty! 🙂)

Dlaczego portfel, a nie standardowe wykupienie usługi? Ponieważ planujemy wdrożyć możliwość doładowywania takiego portfela za pomocą rozgrywki na serwerze. To jest również kolejna nowość, którą my oferujemy jako pierwsi na scenie.

Co oznacza doładowanie portfela za pomocą gry? To, że będziemy Was nagradzać za wzorowe prowadzenie swojej postaci właśnie za pomocą wirtualnych złotówek w portfelu.

Czy możliwe jest zarabianie za granie? Na obecną chwilę projekt jest w początkowej fazie rozwoju, jednak w przyszłości planujemy otworzyć możliwość "wypłacenia" pieniędzy z portfela (odpowiednio kalkulując). Nie będą to jakieś horrendalne sumy, ale zawsze jakiś grosz może wpaść. O tym będziemy pisać jeszcze kiedyś z pewnością. Na razie są to tylko plany, na które wpływ będzie miała zdecydowanie sytuacja serwera i oczywiście frekwencja.

Na zakończenie tego newsa, chcielibyśmy podziękować Wam za czynny udział w dyskusjach, zgłaszanie błędów forum i rzucanie propozycji odnośnie projektu.

Nie zapomnijcie - 10 listopada, godzina 20.00 widzimy się w grze!

 

  • Lubię to! 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy, miodek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się tylko limit dla zwykłego konta zespawnowanych pojazdów do jednego, reszta spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w pracy, uhh... Czyli widzimy się o północy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że personale będą już w usłudze premium a nie za dodatkową opłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

👍

Edytowane przez psych0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne nowości ale w przypadku tej gry to spóźnione o jakieś 5 lat co najmniej

  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FPS napisał:

Bardzo fajnie że personale będą już w usłudze premium a nie za dodatkową opłatę.

Ale na serwerach gdzie jest dodatkowa opłata to zostają, a tutaj wygasają wraz z premką ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, że wszystko wypali. Ostatnio na serwerach RP grałem z 4 lata temu, ale mam nadzieję, że podołacie i skusicie na powrót. Powodzenia ! 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...