Skocz do zawartości
Mario

Liderzy grup publicznych; Dokąd brnie Mighty RolePlay?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Forum już działa od ponad dwóch tygodni, zaczyna tętnić życiem jak należy a użytkowników cały czas przybywa. Z dnia na dzień jest większy ruch, jednak do osiągnięcia celu, jaki założył sobie nasz projekt jest jeszcze spora droga. Chcielibyśmy pokrótce przedstawić Wam, jakie założenia projektu mamy narzucone, by odnieść sukces na scenie i rozruszać trochę całą społeczność SAMP.

intro.png.6eddd08ff403638498466a0091cbee8d.pngOd samego początku stawialiśmy na rozwój nowych graczy w tej grze, dlatego niedługo ruszymy z kampanią reklamową, która z założenia będzie miała dotrzeć do całkowicie nowych społeczności spoza konkretnego grona SAMP. Będziemy chcieli przekonać do RolePlay nawet najbardziej wymagających graczy. Stworzymy odpowiedni spis dla zielonego gracza, który krok po kroku będzie "wdrażał" w świat, którego nie zna. Podstawy już zostały zaimplementowane w grę - mianowicie samouczek. Teraz forum zacznie powoli nabierać szczegółowych informacji nt. gry, na której bazujemy - które dla Was zapewne będą oczywiste. Mamy przygotowaną reklamę, która pojawi się na wielu portalach poświęconych grom. Wszystko wydawać będzie się proste, jednak takie nie będzie. Najtrudniejszym będzie przekonać tzw. "elitę roleplay", by zaakceptowała środowisko nowych graczy i  wspólnie z naszym projektem pomogła im się wdrożyć w ten rodzaj gry, to Wy będziecie ich nauczycielami i to Wy będziecie odpowiadać za to, by ta społeczność całkowicie się nie rozpadła.

Podejście administracji do graczy w grze

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że prowadzimy projekt GRY, w związku z czym traktujemy to jako rozrywkę dla wszystkich naszych graczy, więc podejście będzie unormowane, tak, by każdy grał to co potrafi grać i nie będziemy nikogo w tym ograniczać. Z pewnością nastawiamy się mocno na kreatywność gracza i będziemy mu w tym pomagać, pod warunkiem, że ten odwdzięczy się nam i nakręci grę również innym graczom swoimi pomysłami.

1332781871.png.9dc4721a69392c4652c055fa8e72aeb0.png

RolePlay to nie zabawa już... - powiedział pewien "anonim". To oczywiście błędne określenie i my jesteśmy całkiem innego zdania. Rozgrywka ma być przyjemna, a odgrywanie akcji uderzenia w słup podczas pościgu LSPD, czy każdego draśnięcia mija się z celem, gdyż dynamika akcji w takim rozwiązaniu to po prostu norma. Pamiętajmy, że jesteśmy w grze - pościg jest traktowany jako zabawa w naszej grze i nie będziemy nikomu przerywać go ze względu na błahostkę uderzenia w płot. Skrypt ma wdrożony system obrażeń i jest on po to, by zachować dynamikę akcji w takich sytuacjach - jeśli mocno przywalisz to stracisz przytomność i dalej nie uciekniesz - po prostu

Będziemy traktować grę ja grę, czyli przymykać oko na małe akcje, które nie utrudniają gry innym. Oczywiście jednocześnie musimy zachować wizerunek projektu, dlatego głupie akcje w dużym skupisku graczy, które będą po prostu uprzykrzać grę innym będą karane solidnie (np. palenie gumy, popisywanie się w środku centrum nie jest normalnym zachowaniem, chyba, że z rozsądkiem i realiami). Wszelkie takie zachowania będą prostowane w dziale gamemasterów, co będzie pewnie uzupełniane na bieżąco podczas aktywnej rozgrywki na serwerze.

size.thumb.png.a863bbea55fd6087d763bcf2c8133564.png

Strzelaniny to też zabawa. Oczywiście, gra jest także skonstruowana w stronę strzelanin między gangami, czy też innymi organizacjami, więc odgrywanie na /do i /me każdego otrzymanego pocisku mija się z celem i także jest sporym utrudnieniem. Jest system obrażeń i także powstał w celu zachowania dynamiki akcji, takie rzeczy odgrywa się po strzelaninie a nie w trakcie. Terminatorstwo oczywiście będzie traktowane rygorystycznie i karane długim AJ, jak nie banem na kilka dni. To tylko kilka kwestii, których będziemy się trzymać. Gra ma być przyjemna, dlatego powstał prosty system wypłat, który został opisany tutaj, proste zdobywanie wymarzonych pojazdów, czy domów bez zbędnych utrudnień. Każdy może osiągnąć swój mały sukces na serwerze - nikt nie będzie ograniczony. 🙂

Bronie, narkotyki i inne...

unknown.png.af13cd5571c4e4b0e5f86bc95d9d51e3.png

Nie od dziś wiadomo, że problem z broniami i narkotykami na większości serwerów jest powszechny. Postaraliśmy się więc temu zaradzić wprowadzając limitowane zamawianie, które będzie w pełni pod kontrolą gamemasterów i opiekunów. Każda organizacja swoją nienaganną grą będzie mogła zasłużyć na możliwość zamówienia określonych przedmiotów do użytku - nie będzie monopolu organizacji, ponieważ właśnie po to powstał taki system a nie inny...

bronienarkotykiinne.png

Na czym dokładnie to polega? Gamemaster korzystając z panelu będzie mógł swobodnie przypisać na /tel 333 dowolną broń, dowolny typ przedmiotu dla dowolnej grupy na serwerze narzucając z góry limit na zamawianie tego  produktu. Przykład? Organizacja zasłużyła na AK-47, jednak znamy realia i wiemy, że po kryjomu i tak będzie próbowała tym handlować, więc robią zrzutkę wszyscy w grupie i kupują masowo 30 sztuk - i tutaj pojawia się problem, bo zostało narzucone ograniczenie, że w ciągu 7 dni możecie zamówić tylko 10 sztuk. 😉 Smutni? Nie martwcie się, dzięki temu właśnie nie będziecie musieli czekać aż łaskawie ktoś Wam stworzy te przedmioty, by móc zacząć normalnie grać.

Untitled-1.thumb.png.f4bc1201b62b47d9503eefd6ebe26c03.png

Podobnie mieć się sytuacja będzie do części tuningu, organizacje zmotoryzowane będą miały już na starcie możliwość zamawiania komponentów różnego typu, jednak - narzucony limit przykładowo 2 sztuki na 5 dni. 🙂 Takie rozwiązanie sprawi, że komponenty do pojazdów będą naprawdę unikalne i bardzo drogie - co za tym idzie organizacje zmotoryzowane będą mogły bardzo szybko sprzedać takie rzeczy, bo zwyczajnie w świecie będzie na nie popyt.

Wszystko to jest bardzo elastyczne, oznacza to, że gamemaster może swobodnie przypisać dany przedmiot narzucając limit, jaki tylko uważać będzie za słuszny, czy to będzie 1 RPG na 365 dni, czy 5 M4 na 5 dni - wszystko z poziomu panelu pojawia się dynamicznie na serwerze gry.

Liderzy organizacji publicznych!

size.png

Przez długi czas opiekunowie zbierali aplikacje od chętnych graczy na organizacje publiczne. Pojawiało się wiele pytań i kwestii w trakcie procesu dobierania odpowiedniego kandydata. Wiadomo, że grupy porządkowe to coś co napędza cały serwer dając możliwość interakcji z nowymi grupami graczy czy to zwykłe wezwania czy zaplanowane wydarzenia obejmujące większe grono graczy. Dodatkowo przeprowadzane były rozmowy z osobami aplikującymi sprawdzając ich poziom wiedzy, podejście i zaangażowanie.

Na ten moment przedłużamy aplikowanie na lidera San News do czasu znalezienia odpowiedniego kandydata. Zgodnie z tematem rekrutacyjnym wyniki na lidera FBI zostaną ogłoszone po starcie serwera by móc określić zapotrzebowanie i dostosowanie gry do obecnych warunków. Jednak udało nam się wybrać wśród wielu kandydatów liderów frakcji takich jak:

-LSPD - @Jaracz & @WebsteR

-LSFD - @Dr.

Podań było bardzo wiele, jednak dzięki wspólnej decyzji opiekunów wybrano osoby, które zajmą stanowiska liderów organizacji publicznych. Będą napędzać rozgrywkę sobie i swoim ludziom tak by otworzyć się na serwer i skupić na jak największej interakcji z graczami, tymi wprawionymi jak i tymi całkowicie nowymi, którzy dzięki właśnie takim wydarzeniom potrafią przekonać się do danej frakcji i nawet w późniejszym czasie dołączyć do niej co tylko zwiększa zabawę i satysfakcję gdy pojawiają się nowe osoby chętne do gry.

Rekonstrukcja skryptu San News

render5.png.073d77ef66b4da51681f72116c4e1223.pngŻeby zachęcić nieco więcej osób do prowadzenia grupy San News, przygotowujemy parę rozwiązań, których jeszcze nigdzie nie wykorzystano. Mamy parę pomysłów i będziemy chcieli je zrealizować. Naprawdę będzie warto być liderem czegoś całkowicie nowego. 🙂  Przykładem może być tworzenie różnego rodzaju wydarzeń, typu koncerty (które odtworzą aktorzy!), czy wyścigi. Wystarczy przypisać konkretną strefę do grupy SN i dać możliwość stawiania tam aktorów, obiektów i innych. Wkrótce pojawi się więcej informacji na ten temat, na tą chwilę jeszcze szukamy odpowiednich rozwiązań. Sądzimy też, że w następnym newsie pojawi się informacja odnośnie beta testów serwera gry. Bądźcie czujni!

ps. Kamera obok może zostać fajnie oskryptowana, macie pomysły jak? Śmiało, czekamy na komentarze. 😉 

 • Lubię to! 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? nie wiem jak wyglądała procedura wyboru panów do liderowania PD, ale po krótce, z naszą ekipą, na czele z @Nonaetme robiliśmy wszystko, zrobiliśmy teamspeak'a, modele, arkusze, materiały, w trakcie prac jest (było) forum wewnętrzne z kartoteką i to wszystko NA NIC. No cóż, z fartem liderzy ;-D

vrEmmvv.gif

 • Lubię to! 1

                                                            nyg6KPz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kansas napisał:

szczerze? nie wiem jak wyglądała procedura wyboru panów do liderowania PD, ale po krótce, z naszą ekipą, na czele z @Nonaetme robiliśmy wszystko, zrobiliśmy teamspeak'a, modele, arkusze, materiały, w trakcie prac jest (było) forum wewnętrzne z kartoteką i to wszystko NA NIC. No cóż, z fartem liderzy ;-D

vrEmmvv.gif

ale to nie ma sensu kansasik ;c X-D

 

 • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z góry może tutaj wkroczę - jeżeli ma się zaraz uaktywnić gówno burza związana z wybraniem liderów organizacji, to rozsądnym będzie dla chętnych W TYM momencie przemyśleć umieszczenie komentarza 🙂 pozdrawiam cieplutko

 • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z liderem Branży rozrywkowej? Faklop został wyjebany więc macie kogoś na to miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fleczer napisał:

Co z liderem Branży rozrywkowej? Faklop został wyjebany więc macie kogoś na to miejsce?

Mamy kogoś na oku, wkrótce się dowiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kansas napisał:

szczerze? nie wiem jak wyglądała procedura wyboru panów do liderowania PD, ale po krótce, z naszą ekipą, na czele z @Nonaetme robiliśmy wszystko, zrobiliśmy teamspeak'a, modele, arkusze, materiały, w trakcie prac jest (było) forum wewnętrzne z kartoteką i to wszystko NA NIC. No cóż, z fartem liderzy ;-D

vrEmmvv.gif

Sądzę, że wybrany lider nie będzie miał nic przeciwko połączeniu Waszych doświadczeń i zdobytych materiałów by stworzyć bardzo dobrze prosperującą frakcję. Czasem wystarczy dialog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jackal napisał:

Sądzę, że wybrany lider nie będzie miał nic przeciwko połączeniu Waszych doświadczeń i zdobytych materiałów by stworzyć bardzo dobrze prosperującą frakcję. Czasem wystarczy dialog.

Jasne, ale bywa tak że kończy się to tułaczką po najniższych możliwych stopniach, a w tym gorszym przypadku jak ktoś jest już na wyższym szczeblu po czasie nie jest już potrzebny 🙂


                                                            nyg6KPz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jackal napisał:

Sądzę, że wybrany lider nie będzie miał nic przeciwko połączeniu Waszych doświadczeń i zdobytych materiałów by stworzyć bardzo dobrze prosperującą frakcję. Czasem wystarczy dialog.

Miał coś przeciwko, mam pisać na weterana albo jak serwer się rozwinie na SD, na weterana raczej napiszę, to drugie nie ma sensu - prawie zawsze dwie organizacje się gryzą, więc :shrug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kansas napisał:

Jasne, ale bywa tak że kończy się to tułaczką po najniższych możliwych stopniach, a w tym gorszym przypadku jak ktoś jest już na wyższym szczeblu po czasie nie jest już potrzebny 🙂

Czyli jaki jest w końcu złoty środek na sukces? Myślę, że wybrani liderzy tworząc początkową strukturę będą zapełniać szczeble od góry osobami zaufanymi i z doświadczeniem a te dolne szczeble zapełnione zostaną poprzez otwartą rekrutację. 

 • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mordziaty napisał:

image.png.7cf53f02fcbe3679af602e5ce5b0ebfc.png

 

rzeczywiscie anonim XD

Tak mówiło się juz w 2010

 • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kansas napisał:

szczerze? nie wiem jak wyglądała procedura wyboru panów do liderowania PD, ale po krótce, z naszą ekipą, na czele z @Nonaetme robiliśmy wszystko, zrobiliśmy teamspeak'a, modele, arkusze, materiały, w trakcie prac jest (było) forum wewnętrzne z kartoteką i to wszystko NA NIC. No cóż, z fartem liderzy ;-D

vrEmmvv.gif

Nie wystarczy mieć rękawice, by być bokserem.

Edytowane przez StayHere
 • Lubię to! 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...